Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

Informacje z tematu: roboty medyczne publikowane w portalu rynekzdrowia.pl

older | 1 | 2 | (Page 3)

  0 0

  Już po raz dziesiąty w zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Religi spotykają się uczestnicy konferencji organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Na Rzecz Robotyki Medycznej (7 grudnia 2012 r.). Konferencję poprzedzają warsztaty dla zagranicznych naukowców, zaangażowanych w projekt "Stiff-Flop". Celem tego międzynarodowego projektu jest stworzenie ramienia robota chirurgicznego o zmiennej, kontrolowanej sztywności i geometrii.

  0 0

  Trwają przygotowania do pierwszego klinicznego zastosowania polskiego robota z rodziny Robin Heart. Miałoby to nastąpić w 2017 r.

  0 0

  Roboty są dzisiaj stosowane w wielu dziedzinach medycyny m.in. okulistyce, chirurgii ogólnej, naczyniowej, onkologicznej, ginekologii, urologii, transplantologii, kardiochirurgii, ortopedii. Operacje z ich użyciem są niezwykle precyzyjne i małoinwazyjne. Czy takie procedury będą refundowane w kraju?

  0 0

  Rzeszów przygotowuje się do zakupienia robota chirurgicznego da Vinci dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w tym mieście. Rzeszowska lecznica podpisała umowę o współpracy z niemiecką kliniką dotyczącą m.in. szkoleń w zakresie obsługi robota.

  0 0

  Na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2017 w Katowicach studenci Politechniki Białostockiej otrzymali złote medale. Nagrodzone prace to robot pomagający personelowi medycznemu oddziałów dziecięcych oraz urządzenie do terapii dzieci autystycznych.

  0 0

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, który jako pierwszy w Polsce kupił robota Da Vinci, czekał na decyzję refundowania zabiegów tym nowoczesnym urządzeniem od 7 lat.

  0 0

  Jak niedawno pisaliśmy, Ministerstwo Zdrowia rozważa zakwalifikowanie jako świadczenia gwarantowanego leczenia za pomocą systemu chirurgicznego da Vinci we wskazaniach: rak jelita grubego, rak gruczołu krokowego, rak błony śluzowej macicy. Na takie stanowisko MZ ma wpływ, jak się wydaje, m.in. malejąca różnica w kosztach chirurgii robotowej i laparoskopowej.

  0 0

  Samorząd województwa podkarpackiego podtrzymuje chęć zakupu robota da Vinci. Jak wyjaśnia Stanisław Kruczek, odpowiedzialny w zarządzie województwa za służbę zdrowia, urządzenie trafi na Podkarpacie, gdy będzie gotowa wycena procedur, którą przygotowuje AOTMiT. Zarząd czeka też na rozporządzenie MZ ws. robotyzacji w służbie zdrowia.

older | 1 | 2 | (Page 3)